sauna domowa organic yerba

Dlaczego warto mieć saunę w domu?


Przede wszystkim dla zdrowia, ale oczywiście zalet jest znacznie więcej.

Jeszcze kilkanaście lat temu w Polsce, sauna w domu była uważana za swego rodzaju snobizm czy też dobro luksusowe, na który pozwolić sobie mogli tylko nieliczni. Osoby, które miały saunę w domu tak naprawdę nie do końca były świadome czemu ona ma służyć. Stereotyp był taki, że w saunie jest 100°C, i dlatego nie każdy znosi taką temperaturę, a co za tym idzie – nie każdy może korzystać z sauny. Na szczęście te czasy już dawno minęły. Zmieniły się nie tylko czynniki ekonomiczne i gospodarcze w Polsce, ale zmieniło się przede wszystkim postrzeganie i posiadanie sauny w domu – samo w sobie. To oczywiście nie jest tak, że w saunie jest tylko 100°C i jeśli ktoś nie jest zwolennikiem tych parametrów to nie wykorzysta sauny dla swoich celów. Obecnie poza tradycyjną wysoko temperaturową sauną fińską suchą, istnieje wiele możliwości wzbogacenia takich kąpieli o dodatkowe możliwości np. temperaturowe. I to na dodatek w jednej i tej samej kabinie. Mam na myśli tutaj zbawienną dla zdrowia funkcję podczerwieni IR w niskich temperaturach, jak i dobroczynną biosaunę o niższej temperaturze, ale z podwyższoną wilgotnością często wzbogaconą o kąpiele ziołowe. Biosauna to idealny kompromis pomiędzy tradycyjną sauną fińską o wysokiej temperaturze a znaną przede wszystkim z hoteli łaźnią parową o wysokiej wilgotności. Sauna ta szczególną popularnością cieszy się w zaciszach domowych. Oscylując w temperaturze około 55°C i wilgotności około 55% stała się bardzo popularna wśród kobiet i dzieci.

Dzisiejsza świadomość społeczeństwa na temat zdrowia jest bardzo duża. Sauna jest jednym z narzędzi, który przyczynia się do podnoszenia czy też wspomagania stanu zdrowia. Oczywiście korzystanie z sauny nigdy nie zastąpi nam wizyty u lekarza specjalisty czy też zażywania przepisanych lekarstw, ale w znaczącej mierze poprawi nam samopoczucie, komfort i funkcjonowanie organizmu. I to zarówno jego stanu psychicznego, duchowego jak i fizycznego.

SCANDI LJUS

Nie ma nic lepszego niż relaks w saunie niskotemperaturowej po treningu czy wzmożonym wysiłku fizycznym. Fajnie jest również odpocząć wieczorem w saunie po stresującym i wyczerpującym dniu pracy. A może dla odmiany to właśnie od wczesno porannego pobytu w saunie powinniśmy od czasu do czasu zacząć nasz dzień? Dlaczego nie. To również jest możliwe i całkiem realne w naszej domowej saunie.

Pozostaje jeszcze pytanie czy sauny w obiektach publicznych nam nie wystarczą? Pewnie, że i sauna prywatna i publiczna pełnią często te same funkcje. Jednak ostatnie wydarzenia spowodowane pandemią koronawirusa pokazują nam, że posiadając swoją saunę w zaciszu domowym stajemy się niezależni i możemy cieszyć się jej użytkowaniem, nie patrząc na wprowadzane ograniczenia czy zakazy. Kolejnym plusem jest niesamowita oszczędność czasu związana z posiadania własnej sauny w domu. Niezależnie jak daleko mamy do miejsca, w którym znajduje się publiczna sauna, tak czy owak musimy się wydostać na zewnątrz. Posiadając saunę w domu dostępna jest ona dla nas praktycznie zawsze, niezależnie od pory dnia i nocy, czy też pory roku. Co innego w przypadku sauny publicznej gdzie nie tylko jesteśmy uzależnieni od godzin otwarcia obiektu, niekiedy różne w poszczególne dni tygodnia ale również nadmiernej ilości gości korzystających z obiektu.

Korzystanie z sauny na co dzień stało się już nie tylko modne, ale zaczyna odgrywać znaczną rolę w życiu codziennym i co ważne staje się istotnym punktem w naszym grafiku cotygodniowym, a nie rzadko i codziennym, w coraz to większej grupie społeczeństwa. Korzystajcie z sauny, to nie tylko modne, ale przede wszystkim zdrowe.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa w dzisiejszym świecie, gdzie ludzie pracują coraz dłużej i mają mniej czasu na odpoczynek i przyjemności polecamy saunę Asenso. Sauna Asenso pozwala odprężyć się po długim, stresującym dniu w pracy. Osobiście polecam model Organic, który przybliży Państwa do sielskiego klimatu i krajobrazu, a także któremu jest najbliżej do natury. Nie musisz nigdzie wychodzić, Twoje domowe Spa jest w zasięgu Twojej ręki.

Czy ten post był pomocny?

4,3 / 5. Liczba ocen: 6

Bądź pierwszym który oceni!

Zostaw komentarz