ASENSO

ASENSO TO WIĘCEJ NIŻ SAUNA

Producentem saun Asenso jest firma AS PRODUKT, lider na rynku profesjonalnego projektowania i wykonawstwa basenów oraz stref SPA & Wellness. 

Przyszedł czas na rewolucję!

Wszystko zaczęło się od potrzeby przygotowania oferty dla indywidualnego Klienta. Firma AS PRODUKT chciała stworzyć kolekcje saun, które będą inspiracją podczas projektowania domowego SPA, czy salonu kąpielowego. Prace prowadzili pod kątem zarówno designu, jak i konstrukcji saun. Wiedzieli, że dla branży potrzeba twardych dowodów, aby zmienić panujące od lat przyzwyczajenia montażowe. Zespół powołany do realizacji ASENSO zaproponował przeprowadzenie badań nad planowanymi zmianami termoizolacji z wełny mineralnej na korek ekspandowany. Wyniki okazały się jeszcze lepsze, niż oczekiwali. Aby móc podjąć się wdrażania zmian i dotychczasowego myślenia o saunach, trzeba było oczywiście zebrać odpowiednie fundusze. Dzięki podjętym badaniom firma dostała szansę udziału w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój: „Badania na rynek”. Stworzono projekt „Wdrożenie produkcji saun z izolacją termiczną z korka ekspandowanego”, który skutecznie obronił się podczas panelu, a sauna z nową izolacją został zgłoszony przez AS PRODUKT w Urzędzie Patentowym. Każda sauna to dzieło sztuki dopracowane w najmniejszych detalach. Wielką wagę przyłożono zwłaszcza do tzw. serca sauny, czyli doboru odpowiedniego pieca. W kolekcji ASENSO znajdziemy sauny wewnętrzne i zewnętrzne. Łącznie ponad 200 różnych modeli saun biorąc pod uwagę rodzaj rozmieszczenia – od wnękowej, narożnikowej, kończąc na wolnostojącej oraz różne wymiary.  Powstały dzięki twórczej współpracy projektantów: Katarzyny Stefaniak, Marka Walczaka oraz Pawła Klamanna.

Każda sauna to dzieło sztuki dopracowane w najmniejszych detalach. Wielką wagę przyłożono zwłaszcza do tzw. serca sauny, czyli doboru odpowiedniego pieca. W kolekcji ASENSO znajdziemy sauny wewnętrzne i zewnętrzne. Łącznie ponad 200 różnych modeli saun biorąc pod uwagę rodzaj rozmieszczenia – od wnękowej, narożnikowej, kończąc na wolnostojącej oraz różne wymiary.  Powstały dzięki twórczej współpracy projektantów: Katarzyny Stefaniak, Marka Walczaka oraz Pawła Klamanna.

Komponenty sauny z założenia są w 100 proc. ekologiczne. Prace nad ASENSO zmotywowały zatem właścicieli marki do przeprowadzenia badań nad skutecznymi, a zarazem ekologicznymi metodami termoizolacji sauny. Wdrożone testy wełny mineralnej i korka jednoznacznie wykazały, że korek ekspandowany zastosowany w saunach ASENSO jest produktem nie tylko w 100% ekologicznym, ale także doskonale sprawdza się, jako materiał izolacyjny. Korek dzięki swojej budowie, przepuszcza parę wodną, przy jednoczesnym braku nasiąkliwości. W odróżnieniu od innych materiałów nie tworzy efektu szklarniowego w pomieszczeniach, a ponadto wysoka wilgotność powietrza nie wpływa na jego parametry techniczne. Posiada wysoką stabilność wymiarową i nieograniczoną trwałość. Samoczynnie gaśnie, nie uwalnia toksyn oraz jest odporny na bakterie, grzyby, insekty oraz gryzonie. Na podstawie raportu, który powstał po przeprowadzonych badaniach, firma AS Produkt zgłosiła saunę z izolacją termiczną opartą na korku ekspandowanym mocowanym metodą bezklejową w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej, co zakończyło się przyjęciem wniosku. Korek ekspandowany ma szansę stać się rewolucją w produkcji saun. Dzięki swoim licznym zaletom jest gotowy spełnić proekologiczne oczekiwania i z powodzeniem może zastąpić wełnę mineralną. Dla podkreślenia ekologicznych wartości saun ASENSO, każdy, kto kupuje saunę dostaje w prezencie drzewko, które organizacja Treedom sadzi na Madagaskarze. Klient staje się właścicielem drzewa, nadaje mu imię i obserwuje jego rozwój przez stronę internetową.

W dzisiejszym świecie, w którym ludzie pędzą bez opamiętania, a na dodatek są najczęściej otoczeni duszącym smogiem, zaczynają poszukiwać miejsca, w którym będą mogli od tego wszystkiego odpocząć. Odpowiedzią na to są sauny ASENSO, gdzie użytkownik może być bliżej natury, która sprawia, że czas spowalnia, a człowiek się wycisza.
W kolekcji ORGANIC – jednej z propozycji ASENSO, korzystając z darów przyrody, dobraliśmy naturalne elementy, znacząco podnoszące walory gorących kąpieli. Do wyłożenia sauny, zamiast standardowej boazerii użyliśmy sklejki saunowej, o głęboko żłobionej strukturze pozwalającej nam na obcowanie z prawdziwym drewnem. Elementy ozdobne zostały wykonane z siana alpejskiego z dodatkiem polnych kwiatów, które nadały niezwykły zapach i wygląd. Wprowadziliśmy do sauny samą naturę bez alergenów, utrwaloną spoiwem niezanieczyszczającym środowiska. Komponenty do produkcji ornamentów, jakim jest głównie siano i kwiaty są zbierane z alpejskiej łąki, którą można kosić ręcznie tylko raz w roku, w połowie sierpnia. Znajduje się ona na wysokości 1700 m n.p.m. w pobliżu Wildspitze, najwyższej góry w Tyrolu i można do niej dotrzeć tylko pieszo. W dolinie siano jest czyszczone i cięte, a następnie prasowane zgodnie z recepturą i surowymi wytycznymi dotyczącymi jakości.

Tworzymy markę ASENSO w zgodzie z naturą. Kultywujemy tradycję ducha sauny, który podczas polewania kamieni wodą ma przynieść szczęście saunującym.

Miłośnicy saunowania nie wyobrażają sobie tygodnia bez seansu. Saunę się, albo kocha, albo z niej nie korzysta. Prozdrowotna moc sauny znana jest od dawna. Naprzemienne nagrzewanie i schładzanie ciała ma zbawienny wpływ na organizm, wzmacniając system immunologiczny. Oprócz regeneracji sił życiowych i hartowania organizmu, warto zwrócić uwagę na te emocjonalne i mistyczne właściwości. Sauna przenosi nas w inny świat z dala od kłopotów, a „duch sauny” pozwala osiągnąć pełną harmonię w towarzystwie zapachu drewna i przygaszonego światła. Do sauny nie zabieramy telefonu, nie słuchamy radia, ani telewizji. Seans pozwala nam uciec od natłoku informacji, które bombardują nas z każdej strony. Sauna pomaga się wyciszyć, odprężyć i lepiej spać. Może być idealnym „polepszaczem” nastroju, który tak jest nam potrzebny. Jeżeli dysponujecie swoją domową sauną korzystajcie regularnie z jej dobrodziejstw, a jak jeszcze jej nie macie, to koniecznie się do nas zgłoście.

Zapraszamy Was w gorącą podróż po wszystkich kolekcjach ASENSO.