ASENSO

Dawno, dawno temu za lasami Nieszawy, nad rzeką Wisłą, w pobliżu Grodu Kopernika powstała lokalna firma zajmująca się budową domowych saun. Pomysł był na tyle trafiony, że szybko się rozrosła i obecnie działa na terenie całej Polski oferując doradztwo, budowę, remonty i montaże całych stref SPA&Wellness, wliczając w to także baseny. Po latach montażu klasycznych kabin saunowych nadszedł czas na rewolucję.

Kto stoi za nową, awangardową marką ASENSO? Producent saun, który podczas wspólnie realizowanych inwestycji, podzielił pasję architektów i projektantów do wyposażania wnętrz. ASENSO to wielkie przedsięwzięcie całkowicie pochłaniające zespół wdrożeniowy: projektantów, konstruktorów, technologów drewna, stolarzy, elektryków, doradców handlowych oraz pracowników marketingu. Owocem prac jest aranżacyjny drogowskaz wystroju domowego SPA, salonu kąpielowego czy strefy wypoczynku, gdzie główną rolę gra ona – SAUNA.

Komu dedykowana jest ASENSO? Kreatorom otoczenia, poszukiwaczom piękna, odkrywcom wyjątkowej rzeczywistości, marzycielom i miłośnikom designu. Szeroki wybór stylów pozwoli uwolnić Wasze twórcze „ja”. Tradycjonalistom polecamy klasyczne SCANDI, przodownikom pracy industrialny URBAN, przyjaciołom natury spokojną kolekcję ORGANIC, a zwolennikom perełek aranżacyjnych szampańskie GLAMOUR.
ASENSO to wynik wojny między naszymi projektantami, z której każdy z nich wyszedł obronną ręką i stworzył coś wyjątkowego. Do współpracy zaprosiliśmy Katarzynę Stefaniak, Marka Walczaka oraz Pawła Klamanna. Prace nad ASENSO trwały kilka miesięcy – nie jest łatwym zadaniem zgrać działania trzech silnych osobowości. Naszym celem było przedstawienie spójnej kolekcji saun, z dopracowanymi do perfekcji projektami, detalami, elementami konstrukcyjnymi, urządzeniami elektrycznymi, ale przede wszystkim saun wyróżniających się niespotykanym dotąd designem!

Prace nad ASENSO zmotywowały nas do przeprowadzenia badań nad skutecznymi metodami termoizolacji sauny. Jako producent i wykonawca czujemy na sobie ciężar odpowiedzialność za jakość wykorzystywanych materiałów do montażu.
Wdrożone przez nas testy wełny mineralnej i korka jednoznacznie wykazały, że korek ekspandowany zastosowany w saunach ASENSO jest produktem nie tylko w 100% ekologicznym, ale także doskonale sprawdza się, jako materiał izolacyjny. Korek dzięki swojej budowie, przepuszcza parę wodną, przy jednoczesnym braku nasiąkliwości. W odróżnieniu od innych materiałów nie tworzy efektu szklarniowego w pomieszczeniach, a ponadto wysoka wilgotność powietrza nie wpływa na jego parametry techniczne. Posiada wysoką stabilność wymiarową i nieograniczoną trwałość. Samoczynnie gaśnie, nie uwalnia toksyn oraz jest odporny na bakterie, grzyby, insekty oraz gryzonie. Na podstawie raportu, który powstał po przeprowadzonych badaniach, firma AS Produkt zgłosiła saunę z izolacją termiczną opartą na korku ekspandowanym mocowanym metodą bezklejową w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej. Ale nie myślcie, że wszystko poszło nam tak całkiem gładko. Okazało się, że nie wystarczy być ekspertem w zakresie konstrukcji i produkcji saun, trzeba jeszcze biegle posługiwać się językiem patentowym, który wcale nie jest taki oczywisty oraz obowiązkowo przestudiować „Poradnik wynalazcy”. Całe szczęście nasze działania wsparł Rzecznik Patentowy i zgłoszenie nabrało odpowiedniego kształtu, co zakończyło się przyjęciem wniosku.

Korek ekspandowany może być rewolucją, jeśli chodzi o produkcję saun. Dzięki swoim licznym zaletom jest gotowy spełnić nasze wspólne proekologiczne oczekiwania i z powodzeniem zastąpić wełnę mineralną.

W dzisiejszym świecie, w którym ludzie pędzą bez opamiętania, a na dodatek są najczęściej otoczeni duszącym smogiem, zaczynają poszukiwać miejsca, w którym będą mogli od tego wszystkiego odpocząć. Odpowiedzią na to są sauny ASENSO, gdzie użytkownik może być bliżej natury, która sprawia, że czas spowalnia, a człowiek się wycisza.
W kolekcji ORGANIC – jednej z propozycji ASENSO, korzystając z darów przyrody, dobraliśmy naturalne elementy, znacząco podnoszące walory gorących kąpieli. Do wyłożenia sauny, zamiast standardowej boazerii użyliśmy sklejki saunowej, o głęboko żłobionej strukturze pozwalającej nam na obcowanie z prawdziwym drewnem. Elementy ozdobne zostały wykonane z siana alpejskiego z dodatkiem polnych kwiatów, które nadały niezwykły zapach i wygląd. Wprowadziliśmy do sauny samą naturę bez alergenów, utrwaloną spoiwem niezanieczyszczającym środowiska. Komponenty do produkcji ornamentów, jakim jest głównie siano i kwiaty są zbierane z alpejskiej łąki, którą można kosić ręcznie tylko raz w roku, w połowie sierpnia. Znajduje się ona na wysokości 1700 m n.p.m. w pobliżu Wildspitze, najwyższej góry w Tyrolu i można do niej dotrzeć tylko pieszo. W dolinie siano jest czyszczone i cięte, a następnie prasowane zgodnie z recepturą i surowymi wytycznymi dotyczącymi jakości.

Tworzymy markę ASENSO w zgodzie z naturą. Kultywujemy tradycję ducha sauny, który podczas polewania kamieni wodą ma przynieść szczęście saunującym.

Miłośnicy saunowania nie wyobrażają sobie tygodnia bez seansu. Saunę się, albo kocha, albo z niej nie korzysta. Prozdrowotna moc sauny znana jest od dawna. Naprzemienne nagrzewanie i schładzanie ciała ma zbawienny wpływ na organizm, wzmacniając system immunologiczny. Oprócz regeneracji sił życiowych i hartowania organizmu, warto zwrócić uwagę na te emocjonalne i mistyczne właściwości. Sauna przenosi nas w inny świat z dala od kłopotów, a „duch sauny” pozwala osiągnąć pełną harmonię w towarzystwie zapachu drewna i przygaszonego światła. Do sauny nie zabieramy telefonu, nie słuchamy radia, ani telewizji. Seans pozwala nam uciec od natłoku informacji, które bombardują nas z każdej strony. Sauna pomaga się wyciszyć, odprężyć i lepiej spać. Może być idealnym „polepszaczem” nastroju, który tak jest nam potrzebny. Jeżeli dysponujecie swoją domową sauną korzystajcie regularnie z jej dobrodziejstw, a jak jeszcze jej nie macie, to koniecznie się do nas zgłoście.

Zapraszamy Was w gorącą podróż po wszystkich kolekcjach ASENSO.