sauna domowa scandi mork

Jak przygotować się do montażu sauny w domu?

Czy w każdym domu / mieszkaniu można zamontować saunę?

O właściwościach korzystania z sauny słyszał na pewno każdy. Jej pozytywny wpływ na samopoczucie, funkcjonowanie organizmu oraz nabieranie odporności są bezsprzecznie potwierdzone przez korzystających z jej walorów.

Zatem czy w każdym domu lub mieszkaniu można zamontować saunę? Na to pytanie można odpowiedzieć jednoznacznie – tak. Jednak na prawdziwy komfort i relaks możesz liczyć tylko wtedy, gdy właściwie zaplanujesz jej budowę i aby móc w pełni korzystać z jej właściwości konieczne jest spełnienie pewnych wymagań. Pierwszym elementem będzie wybór pomieszczenia, w którym zamontowana będzie sauna. O ile na etapie projektowania lub budowy domu możemy wyznaczyć odpowiednie pomieszczenie dla sauny, które będzie spełniało wymagania dla jej montażu jak i również pozwoli na odpoczynek pomiędzy seansami to budując saunę w pomieszczeniach istniejących, zmuszeni jesteśmy do adaptacji pomieszczeń. Dobrym momentem na montaż sauny jest remont domu lub mieszkania. Do montażu sauny domowej, w tym sauny marki Asenso, potrzebujemy min. 2m2 powierzchni, a nowoczesne sauny są tak estetyczne, że możemy je montować w dowolnym miejscu w domu – może być montowana w łazience, sypialni, salonie lub innym pomieszczeniu.

Przy montażu sauny bardzo istotną rzeczą jest jej wentylacja. Powietrze nie tylko musi swobodnie opływać kabinę, ale i cyrkulować w całym pomieszczeniu. Dla sauny domowej, także Asenso, w zupełności wystarczy wentylacja grawitacyjna, gdzie powietrze zaciągane jest poprzez specjalne szczeliny u dołu sauny i cyrkulując wewnątrz kabiny sauny wydostaje się do kanału wentylacyjnego lub po prostu do pomieszczenia, w którym znajduje się sauna, dodatkowo ogrzewając to pomieszczenie. 

Istotnym parametrem jest odpowiednia wysokość sauny, która pozwoli na montaż siedzisk na różnych wysokościach, pozwala to na korzystanie z różnych zakresów temperatur podczas jednego seansu, bez konieczności jego przerywania. W saunach Asenso w kolekcji Scandi możesz sam dopasować  temperaturę do swoich oczekiwań i dopasować elementy sauny w tym siedzisk do Twoich indywidualnych potrzeb.

Obecnie nowoczesne sauny, do których należą bezsprzecznie sauny marki Asenso, są obsługiwane przez sterowniki, które poprzez złącze internetowe pozwalają na zarządzanie nią z dowolnego miejsca. Energooszczędne nastrojowe oświetlenie LED jak i dobór ergonomicznego pieca elektrycznego pozwala na podłączenie sauny do zwykłego przyłącza elektrycznego dobranego do mocy zamontowanych urządzeń.
 

Tak więc montaż domowego SPA możemy zaplanować na każdym etapie budowy lub użytkowania domu czy mieszkania i zarazem cieszyć się z uroków saunowania w nowoczesnej saunie Asenso.

                                                                                                                                                                                                  Tomasz Lasek

Czy ten post był pomocny?

4,3 / 5. Liczba ocen: 3

Bądź pierwszym który oceni!

Zostaw komentarz