Korek ekspandowy w izolacji sauny

W zielone gramy

Nawiązaliśmy współpracę z pierwszą na świecie platformą internetową do zdalnego sadzenia drzew i śledzenia ich historii w Internecie. Dlaczego właśnie Treedom? Bo drzewa, które będą tworzyć LAS ASENSO są dobre dla środowiska i dla miejscowych rolników, z którymi Treedom współpracuje na całym świecie. Każda sauna ASENSO to nowa sadzonka. Sadzonka, której przygoda zaczyna się w szkółce leśnej na Madagaskarze. Dzięki Tobie i ASENSO zapuszcza swoje pierwsze korzenie. Jak wszystkie drzewa Treedom jest wyjątkowa, bo posiada swój unikatowy numer ID. Po przesadzeniu sadzonki, w jej rejestrze możesz sprawdzić zdjęcie, przeczytać anegdoty i ciekawostki na temat uprawy. Nie przegap historii swojego drzewka, któremu po otrzymaniu od nas specjalnego kodu możesz nadać imię i zostać jego oficjalnym opiekunem.


Dbamy o naszą Planetę, dbamy o Twój dom, dbamy  o Ciebie. Pierwszym drzewkiem, jakie posadziliśmy jest drzewko Kasi Sokołowskiej, która została ambasadorką naszych kolekcji saun. Wybrała ona drzewko kawowca i nadała mu imię Helena. Poniżej znajdziecie instrukcję, jak wykorzystać swój kod na stronie Treedom: https://www.treedom.net/en/organization/asenso/event/LAS-ASENSO

Sadzenie drzew to ekologiczna akcja ASENSO, przez którą chcemy zwrócić Twoją uwagę na znacznie większe przedsięwzięcie, czyli zmianę dotychczas powszechnie stosowanej termoizolacji w saunach z wełny mineralnej na korek ekspandowany. Włożyliśmy wiele wysiłku, aby przeprowadzić badania, wdrożyć i rozpowszechniać w 100% ekologiczny korek ekspandowany, jako budulec saun ASENSO. Zastosowanie korka w saunie Asenso zostało zgłoszone do Urzędu Patentowego przez naszą firmę ( nr zgłoszenia P.433433).

Funkcjonujemy w świecie, gdzie ludzie zapominają co jest w życiu najważniejsze, większość z nas jest zapracowana, nie ma czasu dla rodziny, dla siebie. Żyjąc w  pędzie zapominamy o środowisku, o naturze, tak naprawdę zapominamy o Sobie. Nadszedł czas, żeby to zmienić, wystarczy zacząć od małych rzeczy np. zasadzenie drzewa.

W Zielone Gramy

„Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy
Jeszcze się spełnią nasze, piękne dni, marzenia, plany…” Wojciech Młynarski

Czy ten post był pomocny?

5 / 5. Liczba ocen: 2

Bądź pierwszym który oceni!

Zostaw komentarz